تصفیه آب, مقالات

مزایای دستگاه‌های تصفیه آب زدزد (ZZ)

دستگاه تصفیه آب خانگی

تامین آب سالم و بهداشتی همواره و از دیرباز یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه‌های بشر محسوب می‌شده است. این دغدغه‌ی حیاتی کماکان نیز وجود دارد. با وجود پیشرفت‌هایی که در صنعت تصفیه آب شهری صورت گرفته است اما مناطق بسیاری در جهان توانایی تصفیه و پاک‌سازی کامل آب از تمام رسوبات، مواد شیمیایی و عناصر بیماری‌زا را ندارند.

باید در نظر داشت که آب تصفیه شده در تصفیه‌خانه‌های شهری تا رسیدن به منزل یا محل کار شما مسیر طولانی‌ای را در لوله‌ها طی می‌کند و ممکن است به احتمال زیاد در این مسیر رسوبات و مواد شیمیایی و بیماری‌زای بسیاری را در خود حل کرده و به همراه بیاورد. ضمنا آب تصفیه شده به دلیل حجم بالای کلر که در آن برای تصفیه‌سازی استفاده می‌شود می‌تواند به مرور باعث پوسیدگی دندان شود.

وقتی از کیفیت آب صحبت می‌کنیم منظورمان معیارهای گوناگونی از جمله بهداشت و سلامت آب از نظر عدم وجود مواد بیماری‌زا، سبک بودن آب از نظر کاهش مقدار سختی و رسوبات و جامدات محلول در آب، مزه‌ی آب و بوی آب می‌باشد.

 

 

چرا باید دستگاه تصفیه آب نصب کرد؟

همان‌طور که اشاره کردیم سیستم تصفیه آب شهری در برخی مناطق جهان توانایی تصفیه کردن کامل آب را ندارد و کماکان ناخالصی‌هایی در آن باقی می‌ماند. ضمنا این آب تا رسیدن به منزل شما از لوله‌های بسیاری عبور می‌کند و در این مسیر ممکن است رسوبات، مواد بیماری‌زا و مواد شیمیایی مختلفی را در خود حل کرده و به منزل شما برساند.

پیشنهاد ما به شما:  رابطه سختی آب و ریزش مو

بنابراین استفاده از یک دستگاه تصفیه آب قدرتمند، استاندارد و بهینه می‌تواند در تامین سلامت شما و اعضای خانواده یا همکاران‌تان بسیار موثر باشد. دستگاه‌های تصفیه آب زدزد، توانایی بالایی در تصفیه کردن مواد بیماری‌زا همچون انگل‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها دارند. همچنین این دستگاه‌های پیشرفته می‌توانند بو و مزه‌ی بد آب را نیز حذف و یک آب گوارا و نوشیدنی برای شما به ارمغان بیاورند.

چه دستگاه تصفیه آبی مناسب است؟

سیستم‌های تصفیه آب در طول سال‌ها و دهه‌های متوالی تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری را تجربه کرده‌اند. امروزه سیستمی که محبوب‌ترین، مجرب‌ترین و بهینه‌ترین سیستم تصفیه آب محسوب می‌گردد، سیستم اُسمُز معکوس (RO) می‌باشد.

دستگاه‌های تصفیه آبی که بر پایه‌ی سیستم اسمز معکوس کار می‌کنند، به دلیل استفاده از تعداد مناسبی پیش‌فیلتر و پست‌فیلتر قبل و بعد از یک ممبران قوی که قدرت بالایی در حذف اضافات موجود در آب دارد، قوی‌ترین دستگاه‌های موجود در صنعت تصفیه آب خانگی محسوب می‌شوند.

لازم به ذکر است که دستگاه‌های تصفیه آب زدزد طبق جدیدترین پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی صنعت تصفیه آب جهان ساخته و بهینه‌سازی شده‌اند. گروه صنعتی زدزد از ابتدای شروع فعالیت خود در دهه هشتاد، همواره استفاده از متخصصان به‌روز و تکنولوژی روز دنیا در صنعت تصفیه آب را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده است.

مزایای استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب زدزد (ZZ)

یک. بهبود مزه‌ی آب

دستگاه‌های تصفیه آب زدزد با استفاده از سیستم اسمز معکوس، طعم و بوی بد آب که معمولا در آب لوله‌کشی شهری احساس می‌شود را حذف می‌کنند. این دستگاه‌ها بر مبنای همین سیستم، توانایی بالایی در تولید آب گوارا و خوشمزه در حجم‌های بالا برای استفاده‌های خانگی و صنعتی دارند.

پیشنهاد ما به شما:  توصیه‌هایی درباره نوشیدن آب هنگام دویدن

کلر و باکتری‌ها معمولا از مهم‌ترین عوامل بدبو و بدمزه کردن آب لوله‌کشی هستند که سیستم‌های اسمز معکوس بهترین تکنولوژی موجود در دنیا برای حذف آن‌ها محسوب می‌شوند. بنابراین هیچ سیستمی همچون اسمز معکوس که در دستگاه‌های تصفیه آب زدزد استفاده شده است نمی‌تواند آبی به خوشمزگی و سبکی این دستگاه تولید کند.

دستگاه‌های تصفیه آب زدزد همچنین دارای یک فیلتر پست کربن در مراحل تصفیه آب می‌باشند. این فیلتر به این دلیل در مسیر تصفیه آب نهاده شده است تا اطمینان کامل از حذف هرگونه ناخالصی باقی مانده در آب نهایی به دست آید.

 

دو. حفاظت از بدن در برابر بیماری‌ها

دستگاه‌های تصفیه آب زدزد قدرت بالایی در محافظت از بدن در برابر عوامل بیماری‌زایی که ممکن است در برخی مناطق در آب لوله‌کشی موجود باشد دارند. این دستگاه‌ها قادرند تمام میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا را بطور کامل از آب لوله‌کشی که وارد دستگاه می‌شود حذف کنند.

انگل‌ها، ویروس‌ها باکتری‌ها، مواد شیمیایی و رسوبات موجود در آب از اصلی‌ترین عوامل ایجاد بیماری‌های برپایه‌ی نوشیدن آب می‌باشند که خوشبختانه یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد قطعا توانایی حذف و پالایش تمام این عوامل از آب را خواهد داشت. بنابراین با استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب استاندارد می‌توانید خیال خود را از بابت خطرات نوشیدن آب آلوده راحت کنید.

سه. صرفه‌جویی در هزینه

استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی ممکن است در نگاه اول گران بنظر برسد. اما با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه خواهید رسید که استفاده از این دستگاه‌ها در طولانی مدت اتفاقا بسیار هم ارزان و به‌صرفه خواهد بود.

پیشنهاد ما به شما:  نوشیدن آب و ارتقای سیستم ایمنی

فقط کافی است فکر کنید که وقتی آب لوله‌کشی منطقه‌ی زندگی شما رسوبات بسیار بالایی دارد یا کلر آن زیاد است (که می‌تواند در طولانی مدت موجب پوسیدگی دندان شود) چه خواهید کرد؟ خب، اولین فکری که به ذهن ممکن است برسد، خرید بطری‌های آب معدنی است. اما دقیقا تا چه زمانی به خرید بطری‌های آب معدنی ادامه خواهید داد؟

جدای از آسیبی که با استفاده از این حجم از بطری‌های پلاستیکی به طبیعت و محیط زیست وارد می‌کنید، هزینه‌ی این کار نیز در طولانی‌مدت بسیار سرسام‌آور خواهد بود. همان‌طور که گفتیم با یک حساب سرانگشتی خودتان هم متوجه خواهید شد که هزینه‌ی نصب یک دستگاه‌ تصفیه آب خانگی استاندارد در طولانی‌مدت بسیار و بسیار کم‌تر از هزینه‌ی خرید بطری‌های آب معدنی در مدت زمان طولانی هم‌چون یک یا دو سال خواهد بود.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *