تصفیه آب, مقالات

آیا خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ضروری است؟

دستگاه تصفیه آب خانگی
Rate this post

برای داشتن یک بدن سالم و یک زندگی سلامت، نوشیدن آب سالم، پاک و تصفیه‌شده ضرورتی غیرقابل انکار می‌باشد. آب یک ماده حیاتی برای بقای انسان محسوب می‌شود و نبود آن قطعا مساوی با مرگ انسان خواهد بود.

اما همین مایه‌ی حیات دوست داشتنی و ضروری، گاهی ممکن است مواد شیمیایی، آلودگی‌ها، بیماری‌ها و رسوبات خطرناکی را در خود حل کرده و برای بدن ما به ارمغان بیاورد. نوشیدن آبی که چنین مواد خطرناکی را در خود حل کرده است، می‌تواند گاهی جان انسان را نیز به خطر بیاندازد.

از آن‌جایی که آب ناسالم گاهی ممکن است مقدار فراوانی باکتری و ویروس یا سایر میکروارگانیسم‌های مضر را در خود داشته باشد، نوشیدن آن می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های آبی (بیماری‌هایی بر پایه مصرف آب آلوده) شود.

ممکن است فکر کنید آبی که از شیر می‌نوشید، چون در سیستم تصفیه آب شهری پاک‌سازی شده است، پس کاملا پاک و سالم است. اما همین آب لوله‌کشی شهری، به دلیل حجم بالای آب اولیه و همچنین مسیری که در لوله‌ها طی می‌کند تا به منزل شما برسد، در برخی مناطق ممکن است کماکان حاوی رسوبات و مواد مضر بسیاری باشد که در طولانی مدت می‌توانند منجر به بروز بیماری‌ها و عوارض بسیاری در بدن شما شوند.

چرا داشتن دستگاه تصفیه آب ضروری است؟

برخی گمان می‌کنند که جوشاندن آب می‌تواند به طور کامل آن را پاک‌سازی کرده و انسان را از شر تمام ناخالصی‌های آب رها سازد. تا حدودی ممکن است این حرف درست باشد، اما تنها تا حدودی!

پیشنهاد ما به شما:  اهمیت نوشیدن آب برای ورزشکاران

اما یادتان باشد که جوشاندن آب قدرت مواد محلول در آب را ندارد! در این حالت، دستگاه‌های تصفیه آب خانگی قدرت بالایی در پاک‌سازی آب و رهایی آن از شر رسوبات و مواد محلول در آب خواهند داشت. آب حاصل از تصفیه در دستگاه‌های تصفیه آب، اولا کاملا عاری از بیماری‌ها و رسوباتی هستند که سیستم تصفیه آب شهری به دلیل حجم بسیار بالای آب اولیه نتوانسته بطور کامل پاک سازی کند و ثانیا، همیشه و هر لحظه از ساعات شبانه روز در دسترس می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی با فرایندهای متعددی که روی آب ورودی انجام می‌دهد، آن را به یک آب سالم، سبک، سم‌زدایی شده، خوشمزه و خوش‌بو تبدیل می‌کند که برای مصارف نوشیدن و دم کردن چای، پخت و پز و سایر استفاده‌های روزمره بسیار مناسب و مطمئن می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی در اصل قدرت بسیار بالایی در تبدیل آب سخت با میزان زیاد جامدات محلول در آب به آب سبک و عاری از جامدات مضر دارد. این قابلیت باعث می‌شود آب خروجی از دستگاه، بهترین آب ممکن برای نوشیدن باشد.

همان‌طور که ممکن است خودتان، اعضای خانواده‌ یا آشنایان شما تجربه کرده باشید، نوشیدن آب لوله‌کشی شهری در طولانی مدت، می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌ها و عوارضی هم‌چون سنگ کلیه و پوسیدگی دندان را بسیار افزایش دهد. پس نصب یک دستگاه تصفیه آب خانگی می‌تواند یک گام بزرگ و اساسی در پیشگیری از ابتلا به این عوارض نیز محسوب شود.

چه دستگاه تصفیه آبی بخرم؟

یکی از مهم‌ترین دلایلی که بیش‌تر افراد بخاطر آن اقدام به خرید دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌کنند، بهبود مزه و بوی آب نوشیدنی منزل می‌باشد. اگر یک بار در منزل اقوام یا دوستان آب حاصل از دستگاه تصفیه آب یا چای دم شده با آب تصفیه‌شده‌ی خانگی را نوشیده باشید، قطعا به سرعت متوجه تفاوت سبکی، مزه و بوی آن با آب لوله‌کشی منزل خود شده‌اید.

پیشنهاد ما به شما:  رشد عضلات و نوشیدن آب

دستگاه تصفیه آب خانگی قدرت بالایی در تضمین سلامت آب و هم‌چنین بهبود مزه و بوی آن دارد. یکی از بهترین مزیت‌های دستگاه‌های تصفیه آب خانگی نیز آسانی نصب و استفاده از آن‌هاست. شما یک بار دستگاه را نصب می‌کنید و اگر دستگاه خوبی خریده باشید، تا سال‌های سال بدون دغدغه‌ی جدی از آن استفاده خواهید کرد.

اما از کجا بدانیم دستگاهی که می‌خریم دستگاه مناسب منزل ماست؟

وقتی تصمیم گرفتید که یک دستگاه تصفیه آب خانگی بخرید، باید ابتدا به این نکته توجه کنید که دستگاهی را انتخاب کنید که مناسب با نیازهای شما بوده و با بودجه‌ی شما نیز سازگار باشد.

دستگاه‌های تصفیه آب اُسمُز معکوس (RO)

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب بهتر است میزان سختی آب منزل یا محل کار خود را بررسی کنید. تی‌دی‌اس یا میزان جامداات محلول در آب، عددی است که میزان سختی آب را نشان می‌دهد. اگر کارشناس مربوطه اعلام کرد که سطح تی‌دی‌اس آب شما بالاتر از حد نرمال است (در بسیاری از موارد و در مناطقی از کشور سختی آب کاملا مشهود است و نیاز به کارشناس نیست) بهتر است که یک دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس را انتخاب کنید.

اسمز معکوس، بهترین سیستم تصفیه برای پاک‌سازی آب‌ سخت و تبدیل آن به آبی گوارا و سبک می‌باشد. اسمز معکوس با استفاده از تعداد مناسبی پیش ‌فیلتر و پُست فیلتر، قبل و بعد از یک ممبران (که اصلی‌ترین مرحله‌ی تصفیه و پاک‌سازی آب در این دستگاه‌ها محسوب می‌شود) قدرت بسیار بالایی در حذف رسوبات، بیماری‌ها و مواد مضر موجود در آب دارد.

پیشنهاد ما به شما:  نوشیدن آب و مزایای آن برای بدن

از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • بهترین راه‌حل برای تصفیه و سبک‌سازی سختی آب شهری
  • توانایی بالا در حذف رسوبات، سرب، جیوه، آرسنیک و کلر
  • قدرت بالا در حذف بیماری‌ها، انگل‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در آب

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی ZZ

گروه صنعتی تولیدی ZZ با بیش از پانزده سال سابقه در تولید، فروش و ارائه خدمات پس از فروش در زمینه دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، بیمارستانی و صنعتی، تجربه و علم بالایی در ارائه‌ی مناسب‌ترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب در کشور پیدا کرده است.

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی ZZ همواره همگام با علم روز دنیا و با کمک کارشناسان و مهندسان جوان و باتجربه، پیشرفت و بهبود پیدا کرده‌اند. سیستم اصلی این دستگاه‌ها اسمز معکوس می‌باشد که اصلی‌ترین و بهترین راه‌حل برای حذف رسوبات، بیماری‌ها و سختی آب در مناطق دارای سختی آب بالا محسوب می‌شود.

برای آشنایی با محصولات ZZ و ارتباط با کارشناسان ما در زمینه پرسش‌های خود، می‌توانید به قسمت فروشگاه همین سایت مراجعه فرمایید. قطعا در تمام مراحل انتخاب، خرید، نصب و خدمات پس از فروش همراه و یاری‌گر شما عزیزان هموطن خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *