آشامیدن آب سالم که خواص بیولوژیکی و شیمیایی آن تایید شده است، انسان ها را از دچار شدن به بسیاری از بیماری ها در امان نگه  می دارد. خرید دستگاه تصفیه آب یکی از روش هایی است که ما را در تهیه آب سالم یاری می کند. کاربرد اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی، پاکسازی کامل آب از انواع املاح می باشد. از آنجایی که در تصفیه شهری فقط کلر زنی و جداسازی انواع سنگریزه، شن و ماسه انجام می شود، نیاز است تا مجددا پاکسازی آب انجام گیرد. حذف کردن کلر از آب مهم ترین مسئله است. چون خود کلر مضرات بسیاری برای سلامتی دارد.

یکی از محصولات ZZ که دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد، این امکان را به شما می دهد که همیشه آب سالم در دسترس داشته باشید. همچنین این شرکت دستگاه تصفیه هوا را جهت از بین بردن باکتری ها و ذرات خطرناکه معلق در هوا را تولید کرده است. در محیط خانه، انواع گاز های سمی و دود سیگار وجود دارد که دستگاه تصفیه هوا آن ها را جذب کرده و محیط منزل را کاملا پاکسازی می کند. استفاده از این دستگاه برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند ضروری و مثمر ثمر می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

بر هیچکسی پوشیده نیست که با استفاده از انواع دستگاه های تصفیه می توان آب شور دریا را تبدیل به آب شیرین کرد. با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس می توان کیفیت  آب آشامیدنی را به حد استاندارد و نرمال رساند. نیترات، آلومینیوم، کلر، آرسنیک و نیتریت از انواع آلودگی های موجود در آب می باشند. هر چند که در تصفیه ی شهری برخی آلودگی ها از بین می روند اما  آلومینیوم موجود در آب به طور کامل از بین نمی روند. وجود ان می تواند دچار شدن به بیماری آلزایمر را تشدید کند. از طرفی مضر ترین ذره آب، نیترات می باشد که سرطان زا است و سلامتی بدن را به خطر می اندازد.

خوشبختانه دستگاه تصفیه آب خانگی که توسط مجموعه ZZ تولید می شود به راحتی این ذرات خطرناک را از بین می برد. لامپ فرا بنفش (UV) ، فیلتر کربن اکتیو، اسمز معکوس جزو اجزای اصلی دستگاه تصفیه آب می باشد. همه دستگاه ها عملکرد و بازدهی یکسان برای حذف مواد آلوده آب را ندارند. پس بهتر است برندی را انتخاب کنید که از قطعات به خصوص فیلتر با کیفیت تولید شده است.

فیلتر دستگاه تصفیه آب و نحوه نگهداری از آن

فیلتر ممبران فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خانگی، ضد عفونی آب را به طور کامل انجام می دهد و همه ی مواد آلوده ی آب را از بین می برد. فیلتر دستگاه تصفیه آب بنام ممبران که از غشای نیمه تراوا تشکیل شده است نیاز به محافظت دارد. اگر این فیلتر آب، آسیب ببیند تصفیه ی آب با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. از آنجایی که فیلتر ممبران بسیار حساس می باشد باید از آنتی اسکالانت جهت کاهش رسوبات آن استفاده کرد. املاح موجود در آب به مرور زمان بر روی ممبران دستگاه تصفیه آب تاثیر می گذارند و موجب به وجود آمدن رسوب در این ناحیه می شوند. خوشبختانه با استفاده از مواد شیمیایی می توان از ایجاد رسوب جلوگیری کرد. این مواد را با استفاده از پمپ های مخصوص به دستگاه تصفیه اب تزریق می کنند. رسیدگی به فیلتر تصفیه آب موجب می شود تا عمر دستگاه طولانی باشد. اگر مواد ضد رسوب نامرغوب باشد به دستگاه تصفیه آب آسیب می رساند، پس بهتر است از مواد باکیفیت برای این منظور استفاده شود.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه آب و هوا دو محصول باکیفیت از مجموعه ZZ می باشند. آلودگی هوا در شهر های بزرگ عواقب بدی برای سلامتی انسان ها دارد. هرچند که نمی توان آلودگی شهری را با دستگاه کنترل کرد، اما برای محیط ها بسته می توان از دستگاه تصفیه هوا استفاده کرد. کیفیت محصولی که برای تصفیه هوا و ضد عفونی هوا استفاده می شود اهمیت بسزایی دارد.

دو نوع دستگاه تصفیه هوای رومیزی و ایستاده بیشترین کاربرد برای ضد عفونی کردن هوا دارند. دستگاه تصفیه رومیزی را می توان در هر گوشه ای خانه و محل کار جاسازی کرد و از هوای پاک بهره برد. دستگاه تصفیه ایستاده بزرگ تر از نوع رومیزی می باشد. می توان برای پاکسازی هوای سالن و محیط های بزرگ از این نوع دستگاه استفاده کرد.

باکتری های موجود در هوا موجب می شوند تا افراد به انواع بیماری های خطرناک دچار بشوند. سلامتی قلب و ریه انسان ها به دلیل مواد آلوده در هوا تحت تاثیر قرار می گیرند. ضد عفونی کردن هوا با استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در محیط منزل، محیط کاری، ماشین امکان پذیر شده است. دستگاه ضد عفونی کننده هوا با از بین بردن مواد سمی موجود در هوا، مشکلات تنفسی را برای افراد بیمار برطرف می کند.

مجموعه ZZ دستگاهی که برای تصفیه هوا طراحی کرده است دارای فیلتر ضد قارچ و ضد آلرژی می باشد. این فیلتر ها منحصر به فرد بوده و هر کدام وظیفه ی خاصی انجام می دهند. این شرکت برای تولید محصولات خود از قطعات با کیفیت استفاده کرده است. به دلیل داشتن فیلتر قوی این دستگاه ذرات معلق و آلودگی ها جذب شده و محیط مورد نظر از هر گونه میکروب و باکتری پاکسازی می شود.

نکات ضروری در مورد خرید دستگاه تصفیه آب و هوا

به هنگام خرید دستگاه تصفیه آب و دستگاه تصفیه هوا بهتر است به برند و شرکت تولید کننده ی آن توجه کنید. از محصولات شرکت های معتبر می توان به مدت طولانی استفاده کرد. فیلتر هایی که برای این دو دستگاه استفاده می شود، اهمیت بسزایی دارد. فیلتر قوی می تواند قدرت عملکرد محصول خریداری شده را بالا ببرد.

دستگاه تصفیه آب و هوا که مطابق  استاندارد های بین المللی  است، بهترین کارآرایی را خواهد داشت. قبل از خرید امکانات و مشخصات محصول مورد نظر را به دقت بررسی کنید. اگر خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می دهید بهتر است در انتخاب شرکت تولید کننده و فروشگاه اینترنتی دقت کنید. گارانتی و خدمات پس از فروش از مهم ترین عناصر خرید دستگاه تصفیه هوا و آب می باشد.

 

نویسنده:  رضا ذره پرور